• 1

  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras

 • 2

  Renginių akimirkos

 • 3

  Renginių akimirkos

 • 4

  Renginių akimirkos

 • 5

  Renginių akimirkos

Adventiniu ramybės ir susikaupimo laikotarpiu gruodžio 12 d. Vainuto seniūnijos salėje vyko popietė „Kelias į laisvę”, skirta Sąjūdžio ir tremtinių sąjungos 30- mečiams paminėti. Vainutiškiai ir šventės svečiai buvo sutikti daina ir gražiomis laisvės šauksmo eilėmis. Visus susirinkusius artėjančių švenčių proga sveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, o parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas pasidalino mintimis ir prisiminimais apie Sąjūdžio ir tremties laikus.

Laisvos Lietuvos idėja vienijo lietuvius pasipriešinimo ir laisvės kovų sąjūdžiams per visą Lietuvos istoriją. Paskutinį pasipriešinimo laikotarpį vainikavo Sąjūdis, pasiekęs tikslą – Lietuvos nepriklausomybę. Tai nuo 1988 metų vasaros kilęs galingas judėjimas, suvienijęs daugumą Lietuvos piliečių. Apie tai susirinkusiems svečiams pasakojo, savo prisiminimais dalinosi Šilutės rajono Sąjūdžio aktyvistas Saulius Sadonis. Susirinkusiems jis pasakojo apie Vydūną, bei rodė Šilutės rajono sąjūdiečių nuotraukas, kurios yra saugomos muziejuje.

Apie laisvę, jos siekimą, artimo netektį ir nuolatinę baimę būti atskirtam nuo savo šeimos, nuo savo mylimų namų geriausiai žino tie kurie apie laisvę savu laiku galėjo tik svajoti. Mūsų skaudi istorija liudija apie skausmą, kurį patyrė tremčių karta, šiandien tai palikimas ir minint politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 30 – mečio metines, savo skaudžiais prisiminimais dalinosi ir vainutiškiai kuriems teko ši skaudi patirtis. Apie savo veiklą pasakojo ir Šilutės tremtinių sąjungos atstovės.

Po gražių ir prasmingų kalbų, skaudžių tačiau apie mūsų istorija liudijančių prisiminimų visus sveikino ir dovanojo gėles Vainuto seniūnijos seniūnas Vitalijus Mockus ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė. O kol visi vaišinosi ir toliau dalinosi savo prisiminimais, susirinkusiems svečiams koncertavo Šilalės kultūros centro moterų kvartetas „Aitra” (vad. L. Petkuvienė). Viso renginio metu ir po jo svečiai galėjo susipažinti su Šilutės muziejaus parengta paroda pavadinimu „Šilutės sąjūdžio metraštis” skirta sąjūdžio 30- mečiui paminėti.